Mänguasjad: ehitus Mängi elukestvas õppes: vanematele lastele kasu ka

- Dec 12, 2017-

Tihtipeale seostame väikelastega ehituslikke mänge, kuid meil pole põhjust arvata, et kasu lõpeb siis, kui lapsed koolis käivad. Nagu ma selles artiklis märkisin , näitab hiljutiste pilootuuringute käigus, et esimese klassi õpilased, kes tegelevad igapäevaste ehitustegevustega, võivad suurendada nende matemaatika võimet, ruumilist mõtlemist ja juhtimist.

Pealegi, nagu eespool mainitud, on tweenside ja noorukite uuringud seotud ehituse mängimisega ruumiliste oskuste ja matemaatika testidel suurepärase tulemusega (Oostermeijer et al. 2014; Richardson jt, 2014)

Kuid ma arvan, et kõige veenvad tõendid pärinevad igapäevasest kogemusest. Me teame, et inimesed saavad praktikast õppida, ja väikekonstruktsioone loovad ehitajad peavad toime tulema sama füüsikaga, mis piirab sildade ja katedraalide kujundamist.

Sellepärast töötavad insenerid ja teadlased füüsilised mudelid: see aitab neil katsetada ja uurida oma ideid. Kui soovite saada intuitiivset haaret pinge- ja tihendusjõudude toimimisest, on praktiline kogemus ehitusega väärtuslik.


Nii näib üsna selge, et ka vanematele lastele on kasu ehitamisest. Nende kaasamise võti on leida vanusele sobivaid, stimuleerivaid materjale. LEGO'd pöörduvad paljude poole, kuid minu lemmikud on need plaadid: KEVA Contraptions Plank Set , ja KAPLA 200 plokki hoides puidust ja juhendmaterjaliga looduslikke puitpindadega puitpindu . Need identsete laudade süsteemid on kujundatud populaarseteks praktilisteks näitusteks paljudes teaduse ja laste muuseumides. Kuid ole ettevaatlik - nende loomine nõuab mõningast osavust, kannatlikkust ja head huumorit. Nad kukuvad kergesti ja ei pruugi sobida väikelastele, kes arendavad neid oskusi edasi.