Kuidas kujundada isekäigulist reisikorralda?

- Jul 02, 2018-

Kuidas kujundada isekäigulist reisikorralda?

Kui vaatamisväärsused on hajutatud ja ühistransport pole sobiv, peate valima sõidu. Näiteks võtke Hiina. Seal on mitmesuguseid vaatamisväärsusi, nagu näiteks suurlinna-ekskursioonid, nagu näiteks muinaslinnade reisid. Paljudes kohtades on suurepärane ühistransport. Pole vaja valida iseseisvat sõitu. Kuna parkimine on neis kohtades ebamugav, on juht väga raske. Tiibeti ja Xinjiangi kaunite marsruutide puhul on nende reisiteede maastikuliste kohtade geograafiline levik üsna hajutatud. Ühistranspordi valimisega seonduvate ebamugavuste tõttu on mitu põhjust ühistranspordi valimiseks. Suurim osa USA-s asuvatest mitteriiklikest vaatamisväärsustest vastab ka sellele standardile, nagu mitmesugused rahvuspargid.

Ligikaudne tee

Seal on palju tööriistu, üks on minu kõige enam kasutatav Google Map, teine on reisijuhi veebisait, mida saab kasutada marsruudi valimiseks. Google Mapsi kasutamise eelised ja puudused on ühesugused. Marsruudi planeerimine peab oma kujutlusvõimet täielikult kasutama.

Meetodiks on tühjade kaartide külastatavate kohtade valimine ja seejärel ühendage need kohad sobiva marsruudiga. Samal ajal on vaja arvestada ka maastike ja majutuse mugavuse poolest. Vastavalt sellele protsessile, sõnastada Reisi liinidel pea surra palju ajurakke.

Reisijuhtide veebisaidil on ka teisi reisijateveoteid, mida saab otseselt ilma planeerimiseta kasutada, kuid see kaotab enamuse avastamisrõõmu. Neil kahel meetodil on erinevad vaated.


3. Igapäevane sõiduaeg

Üks punkt, mida kaugemal sõites ei saa tähelepanuta jätta, on iga-aastase sõiduaja ratsionaalne planeerimine. Kui teedel sõidavad rohkem kui üks inimene, pole probleem nii ilmne. Kuid kui kogu reisi jooksul on olemas ainult üks juht (nagu enamiku oma isekäiguliste sõitude puhul), on igapäevase sõiduaja kontrollimine ainus viis ohutu reisimise tagamiseks. Minu kogemuse järgi on soovitav mitte rohkem kui 5 tundi päevas sõita. See tagab, et vaatamisväärsustel on piisavalt aega ja et juhil on järgmise päeva sõidu jätkamiseks piisavalt energiat.


Samuti on olemas näpunäide: proovige mitte korraldada öist sõitu. Ööbimine reisi ajal on mõnikord väga ohtlik. Esiteks, kuna tee on enamasti reisiprotsessi tundmatu; Teiseks, kuna öösel sõitmiseks on vaja suurt kontsentratsiooni, pärast päeva. Autojuhid on pärast mängimist tavaliselt tavaliselt väga väsinud, mistõttu vältige öist sõitmist.


4. Atraktiivsuse aeg

Hea enesekindla reisiplaan määrab kindlaks ka maastikuliste kohtade viibimise aja. Kui maaliliste kohtade tegevus eeldatavasti sisaldab matkake "Mountaineering" ja "Trail", ma ei tea, kuidas seda tõlkida, üldiselt mõistetakse seda kui marsruudi võtmist. " Elamise aja hindamiseks tuleb hinnata ka nende tegevuste jaoks kuluvat aega. Dissociated, Ameerika Ühendriikide rahvuspark on välja kujunenud sajandeid ja on eriti hea punkt. See tagab reisijatele piisava teekonnainfo. Reisijate kaarte, mis saadetakse rahvuspargi iga külastajatele tasuta, on raja asukoht, raskusaste ja aeg. Selle teabe põhjal on hinnanguliselt viibimise aeg vaatamisväärsustes palju lihtsam.


5. Üksikasjalik teekond

Järgmine samm on kindlaks määrata sõidu üksikasjalik marsruut. Detailse marsruudi määratlemiseks peame arvestama mitte ainult põhimõttega, et just mainitud sõiduaeg ei peaks olema liiga pikk, vaid pöörama tähelepanu ka teatud osade eripäradele. Näiteks kui ma ise Hawaias reisin, kohtusin ma mitmel korral mittegraanulisel teelt, "pole sillutatud teed." Need teed vajavad vastavat mudelit, nagu näiteks kõrgetasemelist maasturit, et saada paremat kogemust "mitte autos raputada". Seetõttu on autoreisunditee marsruudi kindlaksmääramisel ükskõik milline selline teekond, mis nõuab õppimiseks rohkem aega